DÜŞLERİNİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

Kült Kütüphane' de gerçekleştirmek istediğin bir düşün var mı?

YENİ NESİL SOSYAL KÜTÜPHANE

Kült Kütüphane

Kült Kütüphane teknoloji, sanat ve etkinlikle güçlendirilmiş yeni nesil sosyal ve akademik kütüphanedir. Kült Kütüphane’ de ders çalışabilir, kitap okuyabilir, hayal kurabilir ve dilediğinde hayallerini gerçekleştirmek için topluluktan destek isteyebilirsin.


Şu Cevapları da Buraya bırakıyoruz :)

KÜLT KÜTÜPHANE HANGİ SAATLERDE AÇIK?

Kült Kütüphane sabah saat 10:00’dan gece saat 23:00’ye kadar açık kalan bir kütüphane. Okumayı ve kütüphaneleri seven herkes için fırsat eşitliği yaratmak adına geceleri de açığız.

SESSİZ KALMAM GEREKİR Mİ?

Kült Kütüphane, geleneksel kütüphanelerin aksine çalışma sınırları içerisinde ses yapılmasına izin verilen bir yer. Okurlar arası etkileşimi güçlendirmek için ses yaptığımız, birlikte oyun oynayıp sohbet ettiğimiz ve hayal kurduğumuz zamanlar oluyor. Sen de topluluğu ilgilendirdiğini düşündüğün her şeyi sesli olarak dile getirebilirsin. Hayallere, birlikteliğimize, yeni yolculuklara anlam ve ilham verdiğini bildiğimiz için müzik dinlediğimiz de oluyor. Sözlerimi geri alamam… yazdığımı baştan yazamam… şimdiiii olduğu gibi:)

KÜLT KÜTÜPHANE’DE BİR ŞEYLER YİYEBİLİR MİYİM?

Kült Kütüphane’ de Ortak Mutfak kültürü var. Toplulukla paylaşmak için sen de ev yapımı olarak hazırladığın kek, kurabiye ve pastayı getirebilirsin. Sağlıklı beslenme adına ortak mutfağa yine meyve bırakabilirsin.

EŞYALARIMI MASADA BIRAKABİLİR MİYİM?

Okuma ve ders çalışma saatleri dışında masada eşyalarını bırakıp gidebilirsin. Yemeğe giderken eşyalarını kaldırmana gerek yok.

NK’DA ETKİNLİKLER ÜCRETLİ Mİ?

Yıl içerisinde atölye çalışmaları, eğitimler, söyleşiler gerçekleştiriyoruz. Etkinlikler ücretliyse önceden belirtiyoruz. Kült Kütüphane’de etkinliklerin çoğu armağan ekonomisi mantığıyla, kar amacı gütmeden yapılıyor. Etkinlik maliyetini karşılayabilmek için para toplanıyor. Ücretsiz olan etkinlikler için gönlünden ne koparsa kumbaramıza atarak destek olabilirsin. Böylece bir başka etkinliği çok daha hızlı planlayabilmemiz için bize katkı sağlamış olursun.

NASIL DESTEK OLABİLİRİM?

Kült Kütüphane’ye uğrayıp kitap okuyabilirsin, üye olabilirsin. Bizim için bir etkinlik ve eğitim düzenleyebilirsin. Okumayı sevenlere bizden bahsedebilirsin. Etkinliklerimize katılabilirsin. Kitaplarını bizden satın alabilirsin. Kült Kütüphane’ye üye kazandırabilirsin, dostlarına Kült Kütüphane üyeliği armağan edebilirsin. Senin aklında ne var?

KİTAP BAĞIŞLAYABİLİR MİYİM?

Elbette Kitapları zaman içerisinde okurlara armağan edebilir ya da ihtiyacı olan başka kurumlara senin adına ulaştırabiliriz. Kült Kütüphane’de raf alanımız sınırlı, bağışladığın kitapları başkalarına armağan edebilme hakkımız varsa kitapları hemen getir! Dilersen biz de uğrayıp alabiliriz, Bizden biriyle iletişim bilgilerini paylaşman yeterli.

ÖDÜNÇ KİTAP ALABİLİR MİYİM?


Kült Kütüphane’ den ödünç kitap almak için yıllık 50 TL ödeyerek bir Okur Kartı çıkartabilir ve basit bir üyelik işlemi sonrasında ödünç kitap almaya başlayabilirsin. Ödünç aldığın kitapları bir ay içerisinde bırakabilirsin. Aynı anda en fazla kaç kitap ödünç alabileceğine de sen karar verebilirsin. Okuma söz konusu olunca sınırlamaları sevmiyoruz.


Kültzen Olarak Ekibe Katılmak İster misin?

Bir kitap dünyadan daha geniştir, çünkü maddeye düşünceyi katar…

Victor Hugo